Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Bosch BSG 6C110

15. Místo v porovnání 

Sáčkový

Vhodný alergikům

​Podprůměrná cena

​Nevhodný na koberce

Celkové hodnocení 
parametrů: 

58,3 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 42,1 %
Vysávání podlah 42,1 %
Filtrace vzduchu 84,1 %
Vybavení a funkce 48,9 %
Spotřeba vysavače 70,4 %

Orientačně: 2 000 Kč

Hlavní klady:

Skvělá třída filtrace vzduchu

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Špatné třídy účinnosti vysávání

Poměrně vysoká spotřeba

​Zhodnocení parametrů vysavače

Hodnocení parametrů tohoto vysavače je podprůměrných 58,3. Stále pro vás však může být vhodný buď cenou, nebo určením na chatu nebo občasné vysávání. Záleží tedy na vašem konkrétním zvážení. Tento vysavač lze zařadit do nejnižší cenové hladiny do 2 500 Kč, stojí konkrétně zhruba 2 000 Kč v době psaní tohoto textu. Pokud máte rádi sáčkové vysavače, jste na dobré adrese. Tento vysavač je sáčkový, takže vás bude průběžně stát dokupování sáčků peníze navíc, ale zase bude jeho obsluha hygieničtější a nemusíte tak často čistit filtry. Co se týče objemu sáčku / sběrné nádoby, je tento vysavač s objemem X v nadprůměru objemu všech X porovnávaných. Objem sáčku / nádoby X vysavače značí, že bude vhodné jej používat v bytech nad 150m2. Pro menší prostory doporučujeme zvolit objem nad pod 4 litry. Tento vysavač s hlučností 81 decibelů patří k nejhlasitějším v porovnání - pro představu, ten nejtišší Electrolux ZUSORIGDB+ má jen 61 dB.

Účinnost vysávání a obsluha

Vysavač má třídu vysávání tvrdých podlah E, což je třetí nejhorší a oproti nejlepší už je o čtyři třídy horší. Tuto třídu určující jak dobře vysavač vysává tvrdé podlahy má jen tento z 16 vysavačů, jedná se tedy o docela neobvyklou hodnotu. Většina ze všech vysavačů má tím pádem třídu účinnosti vysávání podlah lepší.


Tento vysavač má třídu účinnosti vysávání koberců E. Výsledek E - G v této třídě přitom považujeme za nevhodný na koberce. Tuto třídu vysávání koberců má jen tento z 16 vysavačů, jedná se tedy o docela neobvyklou hodnotu. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina přitom třídu účinnosti vysávání koberců lepší.


S tímto vysavačem se dostnanete až 9 metrů od zásuvky. To je v porovnání s ostatními vysavači zhruba průměr (průměrný akční radius je momentálně 9,9 m). Pokud budete vysávat velké místnosti, raději tento fakt zvažte. Sencor vybavil vysavač SVC 730 kontrolkou indikujicí plnost nádoby, takže není nutná manuální kontrola, případně čekání na to, až vysavač špatně saje. Indikátor zanesení filtru, díky kterému by si vysavač sám řekl o vyčištění filtru na vysavači bohužel nenajdete. S tímto vysavačem nebude problém při vysávání různých povrchů, protože má možnost regulace výkonu - ten si tedy snížíte nebo zvýšite dle potřeby. Vysavač bude vhodný i pro dámy, protože se svými 4,7 kilogramy patří k lehkým. V porovnání přitom najdete i vysavače s 8 kilogramy, například Rowenta RO 6383 EA.

​Filtrace vzduchu

Pokud hledáte vysavač pro alergiky, měli byste být na správné adrese. HEPA filtr je totiž pro alergiky vhodný a Bosch BSG 6C110 ho využívá. Vysavač Bosch BSG 6C110 má třídu účinnosti filtrace B, což je druhá nejlepší třída a stále znamená skvělý výsledek. Jedná se o neobvyklou hodnotu třídy čistoty filtrovaného vzduchu v kontextu ostatních vysavačů, má ji jen tento z 16 vysavačů. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace lepší.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Tento vysavač má energetickou třídu C, což je třetí nejlepší hodnota poměru efektivity a spotřeby, kterou může vysavač mít. Tato energetická třída je mezi ostatními vysavači v menšině, má ji jen XY vysavačů. Energetickou třídu má ve srovnání většina vysavačů lepší. V rámci porovnávaných vysavačů má tento vysavač vysokou spotřebu, jeho spotřeba v kWH je 40 a průměrná přitom 31. Při ceně 4 Kč za kWh jsou nadprůměrné i roční náklady na provoz, u tohoto vysavače jsou dány štítkem na 160 Kč.

Příslušenství

Součástí příslušenství bohužel není turbokartáč, který budete muset v případě potřeby dokoupit. V rámci porovnání ho má zhruba polovina vysavačů, například ETA Andare Animal 1493. Z doplňkového příslušenství vysavači chybí měkčená kolečka, i když jsou v dnešní době poměrně běžná. Není to však tragédie, jen bude trochu horší manipulace s vysavačem. Samonavíjecí kabel vysavač má, takže se nebudete muset otravovat s namotáváním kabelu. U klasických vysavačů však jde o samozřejmost.

Porovnání cen u obchodníků

Orientačně: 2 000 Kč

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Bosch

Objem sáčku / nádoby (l)

4

Délka napájecího kabelu (m)

7

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

81

Akční radius (m)

9

Energetická třída

C

​Roční spotřeba (kWh)

40

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

160

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

B

​Třída účinnosti vysávání koberců

E

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

E

​Příkon (W)

750

​Sací výkon (W)

Neuvádí se

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ne

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ne

​Měkčená kolečka

Ne

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

25,5

​Šířka (cm)

28,7

​Délka (cm)

40

​Hmotnost (kg)

4.7

Komentáře