Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Electrolux ZSPGREEN

5. Místo v porovnání 

Sáčkový

Střední cenová třída

Vhodný pro alergiky

Vhodný na koberce

Celkové hodnocení 
parametrů:

89,9 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 84,1 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 100 %
Vybavení a funkce 73,4 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 4 700 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti na koberce

Skvělá třída účinnosti filtrace

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Chybí indikátor zanesení filtru

Nemá turbokartáč

Zhodnocení parametrů vysavače

Parametrově na tom není špatně, celkově od nás za parametry získal hodnocení 89,9 %, což je jedno z nejlepších v porovnání. Cenou 4 700 Kč tento vysavač spadá ke středně drahým. Nejdražší vysavač v porovnání přitom stojí 8 000 Kč a nejlevnější 1 000 Kč. Tento vysavač je sáčkový, takže ho budou moct obsluhovat i alergici (nemusí vysypávat prachovou nádobku). O častou výměnu filtrů se nemusíte starat, ale budete muset průběžně dokupovat sáčky. Průměrný je objem sáčku tohoto vysavače. Tento vysavač bude vhodný i pro větší prostory do 150 m2, protože má objem 3,5 litru. Pokud chcete vysávat prostory větší, doporučujeme pro pohodlné vysávání alespoň 4 litry objemu sáčku. Hlučnost tohoto vysavače je průměrná. Ve výběru najdete o něco tišší i o dost hlasitější přístroje. Nejtišší v porovnání je Electrolux ZUSORIGDB+ a nejhlasitější Hoover TE 30011+.

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Electrolux

Objem sáčku / nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

9

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

72

Akční radius (m)

12

Energetická třída

A

​Roční spotřeba (kWh)

26,4

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

106

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

​Třída účinnosti vysávání koberců

B

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

700

​Sací výkon (W)

235

Účinnost vysávání a obsluha

​Vysavač Electrolux ZSPGREEN má nejlepší možnou třídu vysávání tvrdých podlah, je na nich tedy velmi účinný. Stejnou třídu účinnosti vysávání tvrdých podlah má dalších 14 vysavačů z 16 v celém porovnání, takže jde o běžnou hodnotu. Většina ze všech vysavačů má tedy třídu účinnosti vysávání podlah stejnou.


​Vysavač můžeme doporučit na koberce, ačkoliv by mohl být ještě o něco lepší. Má totiž druhou nejlepší třídu B. Tato třída značící účinnost vysávání na kobercích je mezi ostatními vysavači v menšině, maji ji jen 2 vysavače. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina přitom třídu účinnosti vysávání koberců horší.


S tímto vysavačem se dostanete až 12 metrů od zásuvky. To je v porovnání s ostatními vysavači nadprůměr (průměrný akční radius je momentálně 10 m). Vysavač by vám měl tedy vyhovovat i při vysávání velkých místností. Vysavač Electrolux ZSPGREEN si pomocí kontrolky sám řekne o výměnu sáčku, což je příjemné a ušetří nějaký čas. Indikátor zanesení filtru, díky kterému by si vysavač sám řekl o vyčištění filtru na vysavači bohužel nenajdete. S tímto vysavačem nebude problém při vysávání různých povrchů, protože má možnost regulace výkonu - ten si tedy snížíte nebo zvýšite dle potřeby. Váha vysavače 6,3 patří k průměrným v porovnání. Průměrná hmotnost vysavačů na tomto portálu je totiž 6,2 kg.

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ne

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

23,8

​Šířka (cm)

29,3

​Délka (cm)

44,1

​Hmotnost (kg)

6,3

​Filtrace vzduchu

Vysavač by měl být vhodný i pro alergiky, využívá totiž nejdokonalejšího typu filtru, a to HEPA filtru. Třídu značící účinnost filtrace má Electrolux ZSPGREEN nejlepší možnou. Jedná se o obvyklou třídu značící čistotu vyfukovaného vzduchu mezi námi porovnávanými vysavači. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace stejnou.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

V poměru efektivity a spotřeby si vede vysavač velmi dobře, čemuž odpovídá nejlepší energetická třída A. Jedná se o obvyklou energetickou třídu mezi námi porovnávanými vysavači. Energetickou třídu tedy má ve srovnání většina vysavačů stejnou. V rámci porovnávaných vysavačů má tento vysavač nízkou spotřebu, jeho spotřeba v kWH je 26,4 a průměrná přitom 31. Při ceně 4 Kč za kWh jsou podprůměrné i roční náklady na provoz, u tohoto vysavače jsou dány štítkem na 106 Kč.

​Příslušenství

Součástí příslušenství bohužel není turbokartáč, který budete muset v případě potřeby dokoupit. V rámci porovnání ho má zhruba polovina vysavačů, například Rowenta RO 6477EA. Z doplňkového příslušenství přes jejich běžnost potěší měkčená kolečka, které vám zjednodušší přechod přes hrany, futra a další překážky. Samonavíjecí kabel je samozřejmostí i u tohoto vysavače, nemusíte se bát manipulace s kabelem

Názor redakce

Jde o dobrý vysavač, který se na českém trhu oproti jiným skvělým vysavačům tolik neprodává. Asi za to může jeho nevýraznost a podobná cena oproti vysavačům se stejnými hlavními parametry ale s veškerým příslušenstvím. Pokud na něj máte zálusk, nemám čím vás odradit. Vše podstatné je vidět z hodnocení - hodnocení koberců u něj není stoprocentní a nemá v příslušenství na koberce vhodný turbokartáč. 

​Pořadí v porovnání

4. Místo

90,9 %

Electrolux ZUSORIGDB+

(tento vysavač)

5. Místo

89,9 %

Electrolux ZSPGREEN

6. Místo

84,3 %

Sencor SVC 7 CA

Uživatelské recenze

František K.

Až na spoždění dodání mi nevadí nic, je to dobrý vysavač za střední peníze.


Klára P.

Vysávám s ním skoro denně a je to bez problémů. Koberce ale nemáme, takže to neposoudím.


Ondřej K.

Ničím nepřekvapil, věděl jsem že bude super 🙂


Luboš

Kupovan v akci kvuli cene i pres o neco horsi parametry nez jine vysavace. Ale spokojenost, uvidime jestli vydrzi.


Porovnání cen u obchodníků

orientačně: 4 700 Kč

Komentáře