Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Electrolux ZUODELUXE+

2. Místo v porovnání 

Sáčkový

Vhodný pro alergiky

Vhodný na koberce

Nejvyšší cenová třída

Celkové hodnocení 
parametrů:

92,7 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 84,1 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 100 %
Vybavení a funkce 86,1 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 8 000 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti na koberce

Skvělá třída filtrace vzduchu

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Nemá turbokartáč

Zhodnocení parametrů vysavače

Parametry tohoto vysavače jsme zhodnotili bodovým výsledkem 92,7 %, což je poměrně dobrý výsledek. Cenou 8 000 Kč tento vysavač spadá k těm nejdražším v tomto porovnání. Nejlevnější vysavač v porovnání přitom stojí 1 000 Kč. Tento vysavač je sáčkový, takže ho budou moct obsluhovat i alergici (nemusí vysypávat prachovou nádobku). Velmi časté výměně filtrů se také nemusíte obávat, ale budete muset průběžně dokupovat sáčky. Objem sáčku je nadprůměrný, alespoň co se týče námi v současnoti 16 porovnávaných vysavačů. Tím, že jde o nadprůměrný objem ho doporučujeme i pro nadprůměrnou velikost prostor nad 150m2. Hlučnost toho vysavače je pod průměrem srovnávaných, který je v tuto chvíli 74 db. Nejtišší vysavač v porovnání má však jen 61 db - konkrétně vysavač Electrolux ZUSORIGDB+.

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Electrolux

Objem sáčku / nádoby (l)

5

Délka napájecího kabelu (m)

9

Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

66

Akční radius (m)

12

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

28

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

112

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

​Třída účinnosti vysávání koberců

B

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

850

​Sací výkon (W)

Neuvádí se

Účinnost vysávání a obsluha

​Třída A u vysávání tvrdých podlah značí nejlepší možné vysávání na tvrdých podlahách podle energetického štítku. V kontextu všech 16 vysavačů v porovnání jde o poměrně častou třídu účinnosti pro tvrdé podlahy, tuto třídu má 90 % vysavačů. Většina ze všech vysavačů má tedy třídu účinnosti vysávání podlah stejnou.


​Třída vysávání koberců je u tohoto vysavače druhá nejlepší možná, což je stále skvělý výsledek a na koberce ho lze doporučit. Tuto třídu vysávání koberců mají jen 2 z 16 vysavačů, jedná se tedy o docela neobvyklou hodnotu. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina přitom třídu účinnosti vysávání koberců horší.


Akční radius tohoto vysavače je nadprůměrných 12 metrů. Průměr pro vysavače v porovnání je 10 m a například nejkratší akční radius má Sencor SVC 730 s 6,5 metry. Delší radius se hodí hlavně při vysávání větších bytů. Pravidelná kontrola plnosti sáčku u tohoto vysavače není nutná, upozorní vás na to totiž kontrolka, která se rozsvítí když vysavač potřebuje vyměnit sáček. Na vysavači najdete indikátor zanesení filtru. Ten se docela hodí, protože zanesený filtr snižuje sací výkon vysavače a manuální kontrola jeho zanesení je práce navíc. Electrolux ZUODELUXE+ má možnost regulace výkonu, takže sací výkon můžete upravit podle potřeby nebo dle právě vysávaného povrchu. Vysavač ZUODELUXE+ váží 8,32 kg, čímž se řadí k těm těžším v tomto porovnání. Průměrná hmotnost vysavačů se pohybuje kolem 6 kg.

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ano

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ne

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

25,5

​Šířka (cm)

30,7

​Délka (cm)

50,2

​Hmotnost (kg)

8,32

​Filtrace vzduchu

Vysavač Electrolux ZUODELUXE+ je vybaven filtry typu HEPA, což jsou ty nejdokonalejší filtry současnosti. Původně byly vynalezeny pro ochranu před radioaktivními částicemi a jsou vhodné i alergikům. Ve filtraci vzduchu si vysavač vede dobře, třídu věnující se této oblasti má nejlepší možnou, tedy A. V kontextu všech 16 vysavačů v porovnání jde o poměrně častou třídu filtrace vyfukovaného vzduchu, tuto třídu má 62 % vysavačů. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace stejnou.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Energetická třída A, tedy nejlepší možná, značí, že je vysavač dobře konstručně řešen a má dobrou efektivitu vysávání v poměru ke spotřebě. V kontextu všech 10 vysavačů ve srovnání jde o poměrně častou energetickou třídu, tuto třídu má 62 % vysavačů. Energetickou třídu tedy má ve srovnání většina vysavačů stejnou. Průměrná spotřeba vysavačů v celém porovnání je 31 a tento vysavač má 28, jde tedy o průměrnou spotřebu. Průměrná spotřeba s sebou přináší také průměrné roční náklady na provoz. U tohoto vysavače jsou zhruba 112 Kč při vysátí 87 m2 každý týden a ceně za kWh 4 koruny.

​Příslušenství

Turbokartáč není součástí balení. Ten se hodí na vysávání koberců a v porovnání ho zhruba polovina vysavačů má - pokud je pro vás důležitý, odkážeme vás například na Rowenta RO 6383 EA. Manipulaci s vysavačem trochu vylepší měkčená kolečka, která jsou šetrnější k vašim podlahám, futrům a dalším případným překážkám. Jedná se o poměrně běžnou výbavu dnešních vysavačů. Samonavíjecí kabel vysavač Electrolux ZUODELUXE+ má, takže se nebudete muset otravovat s namotáváním kabelu. U klasických vysavačů však jde o samozřejmost.

Názor redakce

Skvělý vysavač kterému není moc co vytknout. Až na cenu, ta je opravdu vysoká a je pravdou, že za pár stovek nižší cenu jsou na trhu stejně dobré vysavače. Někoho možná potěší i futuristický vzhled a někdo vytkne chybějící turbokartáč, což je z mého pohledu zbytečný nedostatek ze strany výrobce. Stejně jako u vítěze porovnání není moc vhodný na časté přenášení po více patrech (ale to bych vám stejně doporučil raději nainstalovat centrální vysávání), protože je dost těžký.  

​Pořadí v porovnání

1. Místo

95,5 %

Rowenta RO
6477EA

(tento vysavač)

2. Místo

92,7 %

Electrolux Zuodeluxe+

3. Místo

91 %

Rowenta RO
6383 EA

Uživatelské recenze

Jakub H.

Manželka si nestěžuje. Jedině hmotnost bych řekl že by vadila, ale nemáme více poschodí tak to tak necitíme.


Terez

Vše dle očekávání z recenzí.


Jiří S.

Za tu cenu a hodnocení všude jsem čekal něco "extra", ale to byly asi moje přehnaný očekávání.


Marcipan

Zamotala se mi šňůra do noh a při rozmotávání mě uhodila do rozkroku.


Porovnání cen u obchodníků

orientačně: 8 000 Kč

Komentáře