Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Electrolux ZUSORIGDB+

4. Místo v porovnání 

Sáčkový

Střední cenová třída

Vhodný na koberce

Vhodný pro alergiky

Celkové hodnocení 
parametrů:

90,9 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 70,4 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 100 %
Vybavení a funkce 73,4 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 4 000 Kč

Hlavní klady:

Skvělá třída účinnosti filtrace

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Jen průměrná účinnost vysávání koberců

Nemá turbokartáč

Zhodnocení parametrů vysavače

V rámci srovnání je tento vysavač velmi dobře hodnocen z hlediska parametrů. Získal hodnocení 90,9 %. Electrolux ZUSORIGDB+ patří do střední cenové kategorie, stojí totiž 4 000 Kč a průměrná cena vysavačů v porovnání je 3500 Kč. Tento vysavač je sáčkový, takže ho budou moct obsluhovat i alergici (nemusí vysypávat prachovou nádobku). O častou výměnu filtrů se nemusíte starat, ale budete muset průběžně dokupovat sáčky. Průměrný je objem sáčku tohoto vysavače. Tím, že jde o průměrný objem ho doporučujeme i pro průměrnou velikost prostor do 150 m2. Pro větší zvolte například Electrolux ZUODELUXE+ s objemem nad 4 litry. Hlučnost 61 tohoto vysavače je jedna z nejmenších v našem porovnání.

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Electrolux

Objem sáčku / nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

9

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

61

Akční radius (m)

12

Energetická třída

A

​Roční spotřeba (kWh)

26

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

104

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

​Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

700

​Sací výkon (W)

Neuvádí se

Účinnost vysávání a obsluha

​Electrolux si u tohoto vysavače poradil bezproblémově s konstrukcí pro vysávání tvrdých podlah, tento vysavač je v jejich účinnosti na špici a má třídu A. Jedná se o obvyklou třídu vysávání tvrdých podlah mezi námi porovnávanými vysavači. Většina ze všech vysavačů má třídu účinnosti vysávání podlah stejnou.


​Pokud jde o vysávání koberců, je tento vysavač z pohledu účinnosti (třída C) na hranici toho, co je z našeho pohledu na koberce vhodné. V kontextu všech 16 vysavačů v porovnání jde o poměrně častou účinnost vysávání koberců, tuto třídu má 60 % vysavačů. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina tedy třídu účinnosti vysávání koberců stejnou.


Tento vysavač se hodí i do velkých místností a bytů, má totiž nadprůměrný akční radius 12 metrů. Kontrolka indikující plnost sáčku je na tomto vysavači přitomna, což je zpříjemnění a nemusíte tedy sáček kontrolovat sami. Na pravidelné čištění filtrů ale budete muset myslet sami, na vysavači není žádný indikátor jejich zanesení. Na vysavači najdete regulaci výkonu, což se velmi hodí zejména pokud vysáváte různé povrchy. Vysavač má sice průměrnou hmotnost, stále by ale měl být vhodný i pro dámy, protože se svými x kilogramy nepatří k nejtěžším. Ve srovnání přitom najdete i vysavače s 8 kilogramy.

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ne

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

26,6

​Šířka (cm)

30,8

​Délka (cm)

40,2

​Hmotnost (kg)

6

​Filtrace vzduchu

Vysavač Electrolux ZUSORIGDB+ je vybaven filtry typu HEPA, což jsou ty nejdokonalejší filtry současnosti. Původně byly vynalezeny pro ochranu před radioaktivními částicemi a jsou vhodné i alergikům. Ve filtraci vzduchu si vysavač vede dobře, třídu věnující se této oblasti má nejlepší možnou, tedy A. V kontextu všech 16 vysavačů v porovnání jde o poměrně častou třídu filtrace vyfukovaného vzduchu, tuto třídu má 62 % vysavačů. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace stejnou.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Tento vysavač má energetickou třídu A, což je nejlepší hodnota poměru efektivity a spotřeby, kterou může vysavač mít. Tato energetická třída není mezi vysavači nijak neobvyklá. Má ji 10 z 16 vysavačů v našem srovnání. Energetickou třídu má tím pádem ve srovnání většina vysavačů stejnou. Průměrná spotřeba vysavačů v celém porovnání je 31 kWh a tento vysavač má 26 kWh, jde tedy o podprůměrnou spotřebu. Taková spotřeba s sebou přináší náklady s podobným výsledkem. Ročně průměrná rodina za provoz tohoto vysavače utratí zhruba 104 Kč (při 4 Kč/kWh) což je podprůměr mezi porovnávanými vysavači.

​Příslušenství

Pokud máte doma samé koberce, volte raději vysavač s turbokartáčem, nebo si ho případně dokupte, protože Electrolux ZUSORIGDB+ ho v základní výbavě nemá. Přechody přes hrany nebo futra jsou u tohoto vysavače ulehčeny díky měkčeným kolečkům. Ty jsou mezi porovnávanými vysavači poměrně běžné. U tohoto vysavače je samozřejmosti samonavíjecí kabel. Mají ho ostatně téměř všechny vysavače na trhu.

Názor redakce

Skvělý vysavač, sice má o něco nižší hodnocení u koberců než nejlepší vysavače v porovnání, ale taky je levnější. Pokud nemáte doma samé koberce s vysokým vlasem, nebude vám ta jedna třída dolů a absence turbokartáče vadit. Pokud chcete vysávat výhradně koberec, asi bych vás poslal spíše na vítěze srovnání, ale jde opravdu spíše o detaily.

​Pořadí v porovnání

3. Místo

91 %

Rowenta RO 6383 EA

(tento vysavač)

4. Místo

90,9 %

Electrolux ZUSORIGDB+

5. Místo

89,9 %

Electrolux ZSPGREEN

Uživatelské recenze

Alojz

Až na ten odpornej název je to docela dobrej stroj. 🙂


Lukáš K.

Přijde mi hlučnější než starý dobrý co odsloužil. Ale jinak vše uplne ok.


Hlavatý M.

Koupili jsme omylem (místo jiného zamýšleného modelu) a dodnes (rok) žádný problém.


Porovnání cen u obchodníků

orientačně: 7 500 Kč

Komentáře