Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
ETA Andare Animal 1493 90010

13. Místo v porovnání 

Bezsáčkový

​Průměrná cena

Vhodný k domácím mazlíčkům

Vhodný na koberce

​Nevhodný alergikům

Celkové hodnocení 
parametrů: 

69,3 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 70,4 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 47,9 %
Vybavení a funkce 86,1 %
Spotřeba vysavače 84,1 %

Orientačně: 2 600 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti na koberce

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Horší třída čistoty vyfukovaného vzduchu

Jen průměrná účinnost vysávání koberců

​Zhodnocení parametrů vysavače

V našem porovnání získal tento vysavač hodnocení 69,3 %, což je průměr a neříká to o vysavači že je špatný ani extra dobrý, záleží spíše na vašich preferencích. Tento vysavač lze zařadit do střední cenové hladiny do 5000 Kč, stojí konkrétně 2 600 Kč v době psaní tohoto textu. Vysavač ETA Andare Animal 1493 90010 je bezsáčkový, s tím je spojeno vyšší riziko vdechnutí částic prachu a špíny při vysypávání nádobky a také nutnost častější výměny filtrů, výhoda je to, že nemusíte dokupovat sáčky. Pokud chcete spíše sáčkovou variantu, sáhněte například po Electrolux ZSPGREEN. V rámci objemu nádoby je tento vysavač pod průměrem s objemem 2,2 l. Pokud máte prostory jen do 50m2, bude pro vás tento vysavač co se týče objemu vhodný. Pokud máte větší, sáhněte spíše pro objemu od 3 litrů výše. Hlučnost tohoto vysavače je nad průměrem. Jedná se tedy o poměrně hlasitý přístroj s hlučností 79 dB.

Účinnost vysávání a obsluha

ETA si u tohoto vysavače poradil bezproblémově s konstrukcí pro vysávání tvrdých podlah, tento vysavač je v jejich účinnosti na špici a má třídu A. Jedná se o obvyklou třídu vysávání tvrdých podlah mezi námi porovnávanými vysavači. Většina ze všech vysavačů má třídu účinnosti vysávání podlah stejnou.


Pokud jde o vysávání koberců, je tento vysavač z pohledu účinnosti (třída C) na hranici toho, co je z našeho pohledu na koberce vhodné. Jedná se o obvyklou třídu účinnosti vysávání koberců mezi námi porovnávanými vysavači. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina třídu účinnosti vysávání koberců stejnou.


Akční radius tohoto vysavače je průměrných 9 metrů. Pro představu nejdelší akční radius má Electrolux ZUODELUXE+ s 12 metry a nejmenší má například Sencor SVC 730 s 6,5 metry. Delší radius se hodí hlavně při vysávání větších bytů. Kontrolka indikující plnost nádoby je na tomto vysavači přitomna, což je zpříjemnění a nemusíte tedy nádobu kontrolovat sami. Na těle vysavače bohužel nenajdete indikátor zanesení filtru. Díky němu byste sami myslet na čištění filtru, vysavač by si o to zkrátka řekl sám. Podle vysávaného povrchu můžete upravit sací výkon, protože na vysavači najdete regulátor výkonu. Váha vysavače 7,3 kg patří k nejvyšším v porovnání. Průměrná hmotnost vysavačů na tomto portálu je totiž 6,2 kg.

​Filtrace vzduchu

Pokud hledáte vysavač pro alergiky, měli byste být na správné adrese. HEPA filtr, který je v tomto vysavači, je totiž pro alergiky vhodný. Třída účinnosti filtrace D je střední hodnota a značí, že vysavač je na hranici toho, co bychom doporučovali, co se filtrace týče. Tato třída čistoty vyfukovaného vzduchu je mezi ostatními vysavači v menšině, má ji jen tento vysavač. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace lepší.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

V poměru efektivity a spotřeby si vede vysavač poměrně dobře, čemuž odpovídá druhá nejlepší energetická třída B. Tuto energetickou třídu mají jen 3 z 16 vysavačů, jedná se tedy o docela neobvyklou hodnotu. Energetickou třídu má ve srovnání většina vysavačů lepší. Spotřebu 32,4 kWh lze označit za střední - jde o zhruba průměr mezi porovnávanými vysavači. Taková spotřeba s sebou přináší náklady s podobným výsledkem. Ročně průměrná rodina za provoz utratí zhruba 130 Kč (při 4 Kč/kWh) což je průměr mezi porovnávanými vysavači.

Příslušenství

Vysávání koberců s tímto vysavačem usnadní turbokartáč, který je součástí vybavení vysavače. V porovnání ho má přitom jen zhruba polovina vysavačů. Manipulaci s vysavačem trochu vylepší měkčená kolečka, která jsou šetrnější k vašim podlahám, futrům a dalším případným překážkám. Jedná se o poměrně běžnou výbavu dnešních vysavačů. Samonavíjecí kabel vysavač má, takže se nebudete muset otravovat s namotáváním kabelu. U klasických vysavačů však jde o samozřejmost.

Porovnání cen u obchodníků

orientačně: 2 600 Kč

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Bezsáčkový

​Výrobce

ETA

Objem sáčku / nádoby (l)

2,2

Délka napájecího kabelu (m)

6

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

79

Akční radius (m)

9

Energetická třída

B

​Roční spotřeba (kWh)

32,4

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

130

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

​Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

990

​Sací výkon (W)

300

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ano

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

29,5

​Šířka (cm)

39,5

​Délka (cm)

34,5

​Hmotnost (kg)

7,33

Komentáře