Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
ETA Manoa 2501

9. Místo v porovnání 

Sáčkový

​Průměrná cena

Vhodný alergikům

​Nevhodný na koberce

Celkové hodnocení 
parametrů: 

82,5 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 47,9 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 100 %
Vybavení a funkce 86,1 %
Spotřeba vysavače 84,1 %

Orientačně: 3 300 Kč

Hlavní klady:

Skvělá třída filtrace vzduchu

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Horší třída vysávání koberců

​Zhodnocení parametrů vysavače

Výsledek v porovnání je u tohoto vysavače velmi dobrý, získal 82,5 % a to ho staví k těm nejlepším ve srovnání. Cena 3 300 Kč tohoto vysavače ho řadí do střední cenové hladiny - průměrná cena vysavačů ve srovnání je 3500 Kč. Jedná se o sáčkový vysavač, znamená to pro vás pravidelnou investici do sáčků, ale bude zase hygieničtější a nebudete muset často čistit filtry u nádobky jako u bezsáčkových vysavačů. Objem sáčku tohoto vysavače je 3 litry a to je v kontextu všech 16 vysavačů v porovnání průměr. Objem 3 l tohoto vysavače pro vás znamená, že vysavač bude vhodný až pro prostory do 150 m2. Pokud chcete vysávat prostory větší, doporučujeme zvolit vysavač s objemem sáčku/nádoby větším než 4 litry. Hlučností patří k průměrným. Nejtišší vysavač v porovnání má 61 db a nejhlasitější 83 db.

Účinnost vysávání a obsluha

Vysavač ETA Manoa 2501 má nejlepší možnou třídu vysávání tvrdých podlah, je na nich tedy velmi účinný. Stejnou třídu účinnosti vysávání tvrdých podlah má dalších 14 vysavačů z 16 v celém porovnání, takže jde o běžnou hodnotu. Většina ze všech vysavačů má třídu účinnosti vysávání podlah stejnou.


Třída vysávání koberců D značí, že pro koberce se hodí spíše pokud mají kratší vlas a vysáváte je výjimečně. Jedná se o neobvyklou hodnotu třídy účinnosti vysávání koberce v kontextu ostatních vysavačů, má ji jen tento z 16 vysavačů. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina přitom třídu účinnosti vysávání koberců lepší.


Tento vysavač se hodí i do velkých místností a bytů, má totiž nadprůměrný akční radius 11 metrů. Vysavač Manoa si pomocí kontrolky sám řekne o výměnu sáčku, což je příjemné a ušetří nějaký čas. Vysavač Manoa 2501 od výrobce Eta na sobě nemá indikátor zanesení filtru. Na jejich pravidelné čištění musíte myslet sami, nebo si toho všimnete zhoršením sacího výkonu vysavače. Regulace výkonu je na tomto vysavači přítomna. To oceníte zejména pokud budete vysávat různé povrchy. Vysavač nemůžeme doporučit drobnějším ženám nebo starším lidem, protože jeho váha 7,7 kg patří k nadprůměru mezi porovnávanými vysavači.

​Filtrace vzduchu

Vysavač ETA Manoa 2501 by měl být vhodný i pro alergiky, využívá totiž nejdokonalejšího typu filtru, a to HEPA filtru. Třídu značící účinnost filtrace má tento vysavač nejlepší možnou A. Jedná se o obvyklou třídu značící čistotu vyfukovaného vzduchu mezi námi porovnávanými vysavači. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace stejnou.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Tento vysavač má energetickou třídu B, což je druhá nejlepší hodnota poměru efektivity a spotřeby, kterou může vysavač mít. Jedná se o neobvyklou hodnotu energetické třídy v kontextu ostatních vysavačů, májí ji 3 z 16 vysavačů. Energetickou třídu má ve srovnání většina vysavačů lepší. V rámci porovnávaných vysavačů má tento vysavač průměrnou spotřebu 32 kWh. Díky tomu jsou průměrné i roční náklady na provoz, které jsou při 4 kč za kWh 128.

Příslušenství

Součástí příslušenství vysavače je turbokartáč, který vám pomůže s vysáváním chlupů a koberců. V tomto porovnání ho má polovina vysavačů. Z doplňkového příslušenství přes jejich běžnost potěší měkčená kolečka, které vám zjednodušší přechod přes hrany, futra a další překážky. Samonavíjecí kabel je samozřejmostí i u tohoto vysavače, nemusíte se bát manipulace s kabelem.

Porovnání cen u obchodníků

Orientačně: 3 300 Kč

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Eta

Objem sáčku / nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

8

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

74

Akční radius (m)

11

Energetická třída

B

​Roční spotřeba (kWh)

31,9

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

128

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

​Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

900

​Sací výkon (W)

320

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ano

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

24

​Šířka (cm)

44

​Délka (cm)

30

​Hmotnost (kg)

7,74

Komentáře