Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Hoover TE 30011+

8. Místo v porovnání 

Skvělý poměr cena/výkon

Sáčkový

Vhodný alergikům

Vhodný na koberce

​Podprůměrná cena

Celkové hodnocení 
parametrů: 

83,5 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 70,4 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 100 %
Vybavení a funkce 61,6 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 2 400 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti na koberce

Skvělá třída filtrace vzduchu

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Jen průměrná účinnost vysávání koberců

​Zhodnocení parametrů vysavače

Parametry tohoto vysavače jsme zhodnotili bodovým výsledkem 83,5, což je poměrně dobrý výsledek. Cenou 2 400 Kč tento vysavač spadá k těm nejlevnějším v tomto porovnání. Nejdražší vysavač v porovnání přitom stojí 8 000 Kč. Vysavač Hoover TE 30011+ používá na zachycení nečistot sáčky a je tedy vhodnější pro jemné nečistoty a jeho obsluha bude hygieničtější. Ruku v ruce s tím však jdou vyšší průběžné náklady - sáčky musíte pravidelně dokupovat. Nemusíte se však tolik starat o čištění filtrů jako u bezsáčkové varianty. Objem sáčku je průměrný, alespoň co se týče námi v současnoti 16 porovnávaných vysavačů. Pokud máte prostory do 150 m2, bude pro vás tento vysavač co se týče objemu vhodný. Pokud máte větší, sáhněte spíše po objemu od 4 litrů výše. Pokud hledáte co nejtišší vysavač, rovnou vás pošleme na jiný produkt. Hlučnost 83 dB tohoto přístroje je jedna z nejvyšších. Zkuste tišší vysavače - například Rowenta RO 6477EA.

Účinnost vysávání a obsluha

Hoover TE 30011+ vysává skvěle tvrdé podlahy, má třídu účinnosti vysávání těchto podlah A. Třída vysávání tvrdých podlah A není mezi vysavači nijak neobvyklá. Má ji 14 z 16 vysavačů ve srovnání.


Třída C vysávání koberců, kterou má tento vysavač, je z našeho pohledu hraniční pro vysávání koberců a vysavač bychom nezvolili pro hlavní účel vysávání koberce. Jedná se o obvyklou třídu účinnosti vysávání koberců mezi námi porovnávanými vysavači. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina třídu účinnosti vysávání koberců stejnou.


Pokud máte doma velké místnosti, zvažte průměrný akční radius tohoto vysavače, který je 9 metrů. Nejdelší v porovnání je 12 metrů a má ho například Electrolux ZSPGREEN. Na vysavači je indikátor plnosti sáčku, takže si vysavač sám řekne o jeho výměnu, a vy se o to nemusíte starat. Na těle vysavače bohužel nenajdete indikátor zanesení filtru. Díky němu byste sami myslet na čištění filtru, vysavač by si o to zkrátka řekl sám. Podle vysávaného povrchu můžete upravit sací výkon, protože na vysavači najdete regulátor výkonu. Vysavač Hoover TE 30011+ váží 6 kg, čímž se řadí k průměru, co se hmotnosti týče. Průměrná hmotnost vysavačů se pohybuje kolem 6,3 kg.

​Filtrace vzduchu

Pokud hledáte vysavač pro alergiky, měli byste být na správné adrese - HEPA filtr v tomto vysavači je totiž pro alergiky vhodný. Podle třídy účinnosti filtrace vzduchu, kterou má tento vysavač tu nejlepší možnou, lze odvodit, že dokáže odfiltrovat až 99,8 % vysátého prachu a má v této oblasti nejlepší možný výsledek. Tato filtrační třída je obvyklá, najdete ji u dalších 10 vysavačů ze všech porovnaných. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace stejnou.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Energetická třída A, tedy nejlepší možná, značí, že je vysavač dobře konstručně řešen a má dobrou efektivitu vysávání v poměru ke spotřebě. V kontextu všech 16 vysavačů ve srovnání jde o poměrně častou energetickou třídu, tuto třídu má 62 % vysavačů. Energetickou třídu má tím pádem ve srovnání většina vysavačů stejnou. Spotřeba 27 kWh patří do podprůměru v rámci porovnávaných vysavačů. Díky tomu jsou podprůměrné i roční náklady na provoz, které jsou při 4 kč za kWh 108 Kč.

Příslušenství

Turbokartáč není součástí balení. Ten se hodí na vysávání koberců a v porovnání ho zhruba polovina vysavačů má - pokud je pro vás důležitý, odkážeme vás například na Sencor SVC 8. Z doplňkového příslušenství vysavači chybí měkčená kolečka, i když jsou v dnešní době poměrně běžná. Není to však tragédie, jen bude trochu horší manipulace s vysavačem. Dnes je již samozřejmostí samonavíjecí kabel, vysavač TE 3011 od výrobce Hoover ho má také, nemusíte se tedy obávat nějakého manuálního namotávání.

Porovnání cen u obchodníků

Orientačně: 2 400 Kč

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Hoover

Objem sáčku / nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

6

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

83

Akční radius (m)

9

Energetická třída

A

​Roční spotřeba (kWh)

27

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

108

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

​Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

700

​Sací výkon (W)

Neuvádí se

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ne

​Měkčená kolečka

Ne

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

44,3

​Šířka (cm)

30,3

​Délka (cm)

24

​Hmotnost (kg)

6

Komentáře