Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Rowenta RO 6383 EA

3. Místo v porovnání 

Sáčkový

Vhodný na koberce

Vhodný pro alergiky

Vhodný pro majitele mazlíčků

Nejvyšší cenová třída

Celkové hodnocení 
parametrů:

91 %

Jednotliv​é části hodnocení:
​Vysávání koberců 100 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 100 %
Vybavení a funkce 73,4 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 6 000 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti na koberce

Skvělá třída účinnosti filtrace​​​​​​​

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Chybí indikace zanesení filtru

Zhodnocení parametrů vysavače

Výsledek v porovnání je u tohoto vysavače velmi dobrý, získal 91 % a to ho staví k těm nejlepším ve srovnání. Tento vysavač lze zařadit do nejvyšší cenové hladiny (nad 5000 Kč), stojí konkrétně zhruba 6 000 Kč v době psaní tohoto textu. Vysavač Rowenta RO 6383 EA používá na zachycení nečistot sáčky a je tedy vhodnější pro jemné nečistoty a jeho obsluha bude hygieničtější než u bezsáčkových vysavačů. Ruku v ruce s tím však jdou vyšší průběžné náklady - sáčky musíte pravidelně dokupovat. Nemusíte se však tolik starat o čištění filtrů jako u bezsáčkové varianty. Objem sáčku je průměrný, alespoň co se týče námi v současnoti 16 porovnávaných vysavačů. Pod průměrem je hlučnost tohoto vysavače. Jedná se tedy o poměrně tichý přístroj s hlučností 68 dB.

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku / nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

8,4

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

68

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

​Roční spotřeba (kWh)

27,9

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

112

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

​Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

750

​Sací výkon (W)

Neuvádí se

Účinnost vysávání a obsluha

​Rowenta RO 6383 EA vysává skvěle tvrdé podlahy, má třídu účinnosti vysávání těchto podlah A. Třída vysávání tvrdých podlah A není mezi vysavači nijak neobvyklá. Má ji 14 z 16 vysavačů v našem srovnání. Většina ze všech 16 vysavačů má třídu účinnosti vysávání podlah stejnou.


​Vysavač má třídu účinnosti vysávání koberců A, což je nejlepší možná a značí skvělé zvládání koberců. Jedná se o neobvyklou hodnotu třídy účinnosti vysávání koberce v kontextu ostatních vysavačů, mají ji jen 2 z 16 vysavačů. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina přitom třídu účinnosti vysávání koberců horší.


S tímto vysavačem se dostnanete až 11 metrů od zásuvky. To je v porovnání s ostatními vysavači nadprůměr (průměrný akční radius je momentálně 10 m). Vysavač by vám měl tedy vyhovovat i při vysávání velkých místností. Na vysavači je indikátor plnosti sáčku, takže si vysavač sám řekne o výměnu a vy se o to nemusíte starat. Na pravidelné čištění filtrů budete muset myslet sami, na vysavači není žádný indikátor jejich zanesení. Na vysavači najdete regulaci výkonu, což se velmi hodí zejména pokud vysáváte různé povrchy. Vysavač nebude vhodný pro menší dámy, protože se svými 8 kilogramy patří k nejtěžším. V našem výběru přitom najdete i vysavače vážící 4 kilogramy.

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ano

​Měkčená kolečka

Neuvádí se

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

37

​Šířka (cm)

56

​Délka (cm)

32

​Hmotnost (kg)

8

​Filtrace vzduchu

Vysavač Rowenta RO 6383 EA je vybaven filtrem HEPA, což by mělo znamenat velmi kvalitní filtraci vhodnou i pro alergiky, protože se jedná o nejdokonalejší filtr na trhu. Vysavač zvládne odfiltrovat až 99,8 % vysátého prachu, vyplývá to z třídy účinnosti filtrace. Stejnou třídu filtrace má dalších 10 vysavačů z 16 v celem porovnání, takže jde o běžnou hodnotu. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace stejnou.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Výrobce Rowenta vyrobil vysavač s nejlepší možnou energetickou třídou. Ta se počítá podle efektivity vysávání v poměru ke spotřebě a tento vysavač si v ní vede nejlépe jak může. Tato energetická třída je obvyklá, najdete ji u dalších 10 vysavačů ze všech porovnaných. Energetickou třídu tedy má ve srovnání většina vysavačů stejnou. Spotřebu 28 lze označit za střední - jde o zhruba průměr mezi porovnávanými vysavači. Taková spotřeba s sebou přináší náklady s podobným výsledkem. Ročně průměrná rodina za provoz utratí zhruba 112 (při 4 Kč/kWh,) což je průměr mezi porovnávanými vysavači.

​Příslušenství

Vysávání koberců s tímto vysavačem usnadní turbokartáč, který je součástí vybavení vysavače. V porovnání ho má přitom jen zhruba polovina vysavačů. Samonavíjecí kabel vysavač má, takže se nebudete muset otravovat s namotáváním kabelu. U klasických vysavačů však jde o samozřejmost.

Názor redakce​​​​

Nemám v podstatě co vytknout, i cena už klesla natolik, že je velmi příjemná na to, o jak dobře vybavený vysavač jde. Oproti nejlepším v porovnání chybí jen indikátor zanesení filtru ale zase má veškeré příslušenství a bez indikátoru bych se obešel. Za mě velmi dobrý poměr cena/výkon co se kategorie nejlepších vysavačů týče. Lidé si u tohoto vysavače občas stěžují na chybějící madlo na držení.

​Pořadí v porovnání

2. Místo

92,7 %

Electrolux Zuodeluxe+

(tento vysavač)

3. Místo

91 %

Rowenta RO
6383 EA

4. Místo

90,9 %

Electrolux ZUSIROGDB+

Uživatelské recenze

Eva S.

Kupovali jsme nejenom kvůli super designu a splnil očekávání. Je to kvalita.


Zdeněk

Účinný na koberce, nízká spotřeba a filtrace dobrá. Dohromady skvělý vysavač za vyšší (ale opodstatněnou) cenu.


Porovnání cen u obchodníků

orientačně: 6 000 Kč

Komentáře