Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Rowenta RO 6477 EA

1. Místo v porovnání

Vítěz porovnání 

​Vítez Dtest 08/2016

Sáčkový

Vhodný na koberce

Vhodný pro alergiky

Vhodný pro majitele mazlíčků

Nejvyšší cenová třída 

Celkové hodnocení 
parametrů:

95,5 %

Jednotliv​é části hodnocení:
​Vysávání koberců 100 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 100 %
Vybavení a funkce 86,1 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 7 500 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti vysávání koberců

Skvělá třída filtrace vzduchu

Má HEPA Filtr

​Hlavní zápory:

Nemá indikátor zanesení filtru

Vysoká cena

Zhodnocení parametrů vysavače

V našem hodnocení parametrů získal tento vysavač hodnocení 95,5 %, což ho řadí k nejlepším v porovnání. Rowenta RO 6477EA patří do nejvyšší cenové kategorie, stojí totiž 7 500 Kč, což je o více než 3 tísice více, než průměrná cena vysavačů v porovnání. Vysavač Rowenta RO 6477EA je sáčkový. Sáčková varianta pro vás znamená zejména to, že se nebudete muset tolik starat o čištění filtrů a bude o něco hygieničtější, nemusíte totiž vysypávat nádobku. Utratíte ale navíc za sáčky oproti variantě bezsáčkové, kde žádné sáčky dokupovat nemusíte. V rámci objemu sáčku se tento vysavač drží nad průměrným objemem v rámci vysavačů v porovnání. Pokud máte prostory nad 150 m2, bude pro vás tento vysavač co se týče objemu sáčku 4,5 litrů vhodný. Pokud máte byt mnohem menší, zvažte jestli není lepší vysavač s menším objemem sáčku. Hlučností se tento vysavač řadí k podprůměrným, tedy z toho dobrého hlediska, je poměrně tichý.

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Rowenta

Objem sáčku / nádoby (l)

4,5 

Délka napájecího kabelu (m)

8,4

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

66 

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

​Roční spotřeba (kWh)

26,9

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

108

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

​Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

750

​Sací výkon (W)

Neuvádí se

Účinnost vysávání a obsluha

Výrobce Rowenta si u tohoto vysavače poradil bezproblémově s konstrukcí pro vysávání tvrdých podlah, tento vysavač je v jejich účinnosti na špici a má třídu A. Jedná se o obvyklou třídu vysávání tvrdých podlah mezi námi porovnávanými vysavači. Většina ze všech 16 vysavačů má třídu účinnosti vysávání podlah stejnou.

Vysavač Rowenta RO 6477EA bude skvělý na koberce. Třída vysávání koberců je nejlepší možná A, což značí vysokou účinnost vysátí do koberců zašlapaného prachu. Tuto třídu vysávání koberců mají jen 2 z 16 vysavačů, jedná se tedy o docela neobvyklou hodnotu. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina přitom třídu účinnosti vysávání koberců horší.

Akční radius tohoto vysavače je nadprůměrných 11 metrů. Průměr pro vysavače v porovnání je 10 metrů a například nejkratší akční radius má Sencor SVC 730 s 6,5 metry. Delší radius se hodí hlavně při vysávání větších bytů. Kontrolka indikující plnost sáčku je na tomto vysavači přitomna, což je zpříjemnění a nemusíte tedy sáček kontrolovat sami. Vysavač RO 6477EA od výrobce Rowenta na sobě nemá indikátor zanesení filtru. Na jejich pravidelné čištění musíte myslet sami, nebo si toho všimnete zhoršením sacího výkonu vysavače. Regulace výkonu je na tomto vysavači přítomna. To oceníte zejména pokud budete vysávat různé povrchy. Váha vysavače Rowenta RO 6477EA patří k nejvyšším v porovnání - průměrná hmotnost vysavačů na tomto portálu je totiž 6,2 Kg.

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ano

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

38

​Šířka (cm)

25,8

​Délka (cm)

57

​Hmotnost (kg)

9,2

​Filtrace vzduchu

Vysavač Rowenta RO 6477EA je vybaven filtrem HEPA, což by mělo znamenat velmi kvalitní filtraci vhodnou i pro alergiky, protože se jedná o nejdokonalejší filtr na trhu. Pokud jde o filtraci, nemá se tento vysavač za co stydět, třída vyfukovaného vzduchu je nejlepší, tedy A. Tato třída čistoty vyfukovaného vzduchu není mezi vysavači nijak neobvyklá. Má ji 10 z 16 vysavačů v našem porovnávaném výběru. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace stejnou.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Tento vysavač má energetickou třídu A, což je nejlepší hodnota poměru efektivity a spotřeby, kterou může vysavač mít. Tato energetická třída není mezi vysavači nijak neobvyklá. Má ji 10 z 16 vysavačů v našem srovnání. Energetickou třídu tedy má ve srovnání většina vysavačů stejnou. Spotřebu 27 kWh lze označit za nízkou, jde o podprůměr mezi porovnávanými vysavači. Podprůměrná spotřeba s sebou přináší také poměrně nízké roční náklady na provoz. U tohoto vysavače jsou zhruba 108 Kč při vysátí 87 m2 každý týden a ceně za kWh 4 koruny.

​Příslušenství

Součástí příslušenství vysavače je turbokartáč, který vám pomůže s vysáváním chlupů a koberců. V tomto porovnání ho má polovina vysavačů. Z doplňkového příslušenství přes jejich běžnost potěší měkčená kolečka, které vám zjednodušší přechod přes hrany, futra a další překážky. Samonavíjecí kabel je samozřejmostí i u tohoto vysavače, nemusíte se bát manipulace s kabelem.

Názor redakce

Tady není o čem mluvit, jde bezesporu o skvělý vysavač který vítězí v testech a porovnáních už 2 roky. Na internetu také najdete spoustu recenzí spokojených reálných uživatelů. Zamrzí vysoká cena, ale za vysavač doporučuji si připlatit, pokud ho kupujete pro rodinu a na více let dopředu. Vyplatí se to. Pozor bych dal na hmotnost, ta může být pro někoho nepříjemná. 

​Pořadí v porovnání

(tento vysavač)

1. Místo

95,5 %

Rowenta RO
6477EA

2. Místo

92,7 %

Electrolux ZUODELUXE+

3. Místo

91 %

Rowenta RO 6383 EA

Uživatelské recenze

Tomáš P.

Nemám co vytknout, snad jen vyšší cenu což mi při nákupu nevadilo. Vysáváme poměrně velký byt dost často (děti). Váhou je podobný jako každý jiný, takže tam taky není moc co řešit.


Jula23

Překvapila mě sací síla a malá hlučnost. Návod by mohl být srozumitelnější.


Elefant O.

Spokojenost s výběrem.


Marcela T.

Bez problémový vysavač.


Gabriela P.

Super vysávání, (prý) nejlepší filtrace a plusem je i vítězství Dtest. Nevýhoda je subjektivně vyšší hmotnost.


Stelinep 

Na to jak je drahý by mohl mít ovládání na rukojeti. Celkově je dost drahý a přitom podobný levnějším 


Malá L.

Dobrý filtr, super výkon, nízká hlučnost - nemame co vytknout.


Porovnání cen u obchodníků

orientačně: 7 500 Kč

Komentáře