Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Rowenta RO2443WA

14. Místo v porovnání 

Sáčkový

Vhodný na koberce

​Podprůměrná cena

​Nevhodný alergikům

Celkové hodnocení 
parametrů: 

69,1 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 70,4 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 28,4 %
Vybavení a funkce 73,4 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 1 900 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti na koberce

Má regulaci výkonu

​Hlavní zápory:

Špatná třída čistoty vyfukovaného vzduchu

Jen průměrná účinnost vysávání koberců

​Zhodnocení parametrů vysavače

Model Rowenta RO2443WA od nás získal hodnocení parametrů 69,1, což značí určité nedostatky, zároveň ale nejde o špatný výsledek a při výběru tedy spíše na konkrétních parametrech, které jsou pro vás důležité. Rowenta RO2443WA patří do nejnižší cenové kategorie, stojí totiž jen 1 900 Kč. U tohoto vysavače odpadá potřeba častého čištění filtrů, protože jde o bezsáčkovou variantu. Budete ale muset pravidelně kupovat sáčky do vysavače. Objem sáčku tohoto vysavače je 2,5 litru a to je v kontextu všech (číslo) vysavačů v porovnání podprůměr. Objem 2,5 l pro vás znamená, že vysavač bude vhodný pro prostory jen do 50 m2. Pro větší bychom doporučili alespoň 3-4 litry objemu. Hlučností se tento vysavač řadí k nadprůměrným. Průměrná hlučnost je v této chvíli totiž 74 db a tento má 77 dB.

Účinnost vysávání a obsluha

Třída A u vysávání tvrdých podlah značí nejlepší možné vysávání na tvrdých podlahách podle energetického štítku. V kontextu všech 16 vysavačů v porovnání jde o poměrně častou třídu účinnosti pro tvrdé podlahy, tuto třídu má 90 % vysavačů.


Třída účinnosti vysávání koberců je u vysavače Rowenta C, to je hraniční hodnota a koberce tedy stále zvládne. Pokud máte však samé koberce a s vysokým vlasem, volte spíše lepší třídy. V kontextu všech 16 vysavačů ve srovnání jde o poměrně častou účinnost vysávání koberců, tuto třídu má 60 % vysavačů, takže většina má třídu účinnosti vysávání koberců stejnou.


Pokud máte doma velké místnosti, budete rádi za akční radius tohoto vysavače, který je 11 metrů. Nejdelší v porovnání je například Eta Electrolux ZUODELUXE + a má ho 12 metrů. Pravidelná kontrola plnosti sáčku u tohoto vysavače není nutná, upozorní vás na to totiž kontrolka, která se rozsvítí když vysavač potřebuje vyměnit sáček. Na pravidelné čištění filtrů budete muset myslet sami, na vysavači není žádný indikátor jejich zanesení. Na vysavači najdete regulaci výkonu, což se velmi hodí zejména pokud vysáváte různé povrchy. Váha vysavače 4,8 kg patří k nižším v porovnání. Průměrná hmotnost vysavačů na tomto portálu je totiž 6,2 kg.

​Filtrace vzduchu

Pokud hledáte vysavač pro alergiky, zvolte raději nějaký model s HEPA filtrem, tento vysavač ho totiž nemá. Třída F je druhá nejhorší v oblasti filtrace vzduchu. Pokud je pro vás čistý vzduch vycházející z vysavače zásadní, poohlédněte se po jiném modelu. Tuto třídu má v celém porovnání jen tento vysavač, takže většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace lepší.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Vysavač Rowenta RO2443WA vás může zaujmout nejlepší možnou energetickou třídou A. To naznačuje dobré konstrukční řešení, kde nedochází k žádnému problému, který by snižoval účinnost vysavače. Stejnou energetickou třídu má dalších 10 vysavačů z 16 v celem porovnání, takže jde o běžnou hodnotu. Energetickou třídu tedy má ve srovnání většina vysavačů stejnou. I když spotřeba u vysavačů není až tak důležitý faktor, je dobré říct, že tento vysavač je v tomto ohledu se svými 28 kWh na průměru. Při ceně 4 Kč za kWh jsou průměrné i roční náklady na provoz, u tohoto vysavače jsou dány štítkem na 112 Kč.

Příslušenství

Polovina porovnávaných prístrojů má turbokartáč, tento vysavač Rowenta RO2443WA do nich však nepatří. Pokud tedy trváte na této hubici vhodné pro koberce, buď se koukněte po jiném modelu, nebo turbokartáč dokupte zvlášť. K vašim podlahám, futrům a dalším překážkám bude vysavač šetrný díky měkčeným kolečkům. Dnes je má však kolem 90% vysavačů na trhu. Dnes je již samozřejmostí samonavíjecí kabel, vysavač RO2443WA od výrobce Rowenta ho má také, nemusíte se tedy obávat nějakého manuálního namotávání.

Porovnání cen u obchodníků

Orientačně: 1 900 Kč

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Rowenta

Objem sáčku / nádoby (l)

2,5

Délka napájecího kabelu (m)

8,4

​Filtr

Microfilter

Hlučnost (db)

77

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

​Roční spotřeba (kWh)

28

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

112

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

F

​Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

750

​Sací výkon (W)

Neuvádí se

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ne

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

46

​Šířka (cm)

27,5

​Délka (cm)

29

​Hmotnost (kg)

4,8

Komentáře