Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Sencor SVC 45

16. Místo v porovnání 

Sáčkový

​Podprůměrná cena

​Nevhodný na koberce

​Nevhodný alergikům

Celkové hodnocení 
parametrů: 

54,2 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 28,4 %
Vysávání podlah 84,1 %
Filtrace vzduchu 42,1 %
Vybavení a funkce 73,4 %
Spotřeba vysavače 55,7 %

Orientačně: 1 000 Kč

Hlavní klady:

Má bohaté příslušenství

​Hlavní zápory:

Horší třída filtrace

Špatná účinnost na kobercích

​Zhodnocení parametrů vysavače

Doporuřujeme zvážit účel nákupu tohoto vysavače, parametrově si nevede nijak skvěle - získal od nás hodnocení 54,2. To neznamená že musí být špatný, ale v porovnání je většina vysavačů s lepším výsledkem. Cenou 1 000 tento vysavač spadá k těm nejlevnějším v tomto porovnání. Nejdražší vysavač v porovnání přitom stojí 8 000 Kč. Jedná se o sáčkový vysavač, znamená to pro vás pravidelnou investici do sáčků, ale bude zase hygieničtější a nebudete muset často čistit filtry u nádobky jako u bezsáčkových vysavačů. Co se týče objemu sáčku, je tento vysavač s objemem 1,5 litru pod průměrem všech 16 porovnávaných. Objem vysavače 1,5 l značí, že bude vhodné je používat v bytech jen do 50m2. Pro větší prostory doporučujeme zvolit objem větší. Počtem decibelů název vysavače zazářit nemůže - s 82 db patří k těm nejhlasitějším v tomto porovnání.

Účinnost vysávání a obsluha

Vysavač obstojně vysaje tvrdé podlahy, získal v nich třídu B, což je druhá nejlepší. Většina ze všech vysavačů má však má třídu účinnosti vysávání podlah lepší, tedy A.


Vysavač má třídu vysávání koberců F, a proto nebude nejlepší řešení pro vysávání koberců. V tomto porovnání jde o jediný vysavač s tímto výsledkem, většina v porovnání je tedy ve třídě vysávání koberců lepší.


S tímto vysavačem se dostanete až 7,5 metrů od zásuvky. To je v porovnání s ostatními vysavači podprůměr (průměrný akční radius je momentálně 10 m). Pokud budete vysávat velké místnosti, raději tento fakt zvažte. Na vysavači je indikátor plnosti sáčku, takže si vysavač sám řekne o jeho výměnu a vy se o to nemusíte starat. Vysavač (název) si bohužel sám nepožádá o vyčištění filtru pomocí indikátoru zanesení filtru na těle vysavače. Na pravidelnou kontrolu filtrů budete muset myslet sami. Na vysavači nenajdete regulaci výkonu, což by se velmi hoiloí zejména pokud vysáváte různé povrchy. Vysavač Sencor SVC 45 váží 3,6 kg, čímž se řadí k těm lehčím v tomto porovnání. Průměrná hmotnost vysavačů se pohybuje kolem 6,2 kg.

​Filtrace vzduchu

Vysavač Sencor SVC 45 nemá nejdokonalejší typ filtru HEPA, takže pokud máte v domácnosti alergiky, poohlédněte se raději po vysavači s HEPA filtrem. Tento vysavač má třetí nejhorší účinnost filtrace E a v porovnání najdete vysavače až o několik tříd lepší. Tuto třídu značící účinnost filtrace má jen tento vysavač z 16 vysavačů, jedná se tedy o docela neobvyklou hodnotu. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace lepší.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Energetická třída D je přesně prostřední energetická třída. Neznamená to špatný vysavač, ale jistotu koupi to také nedává. Můžete totiž bez problému sáhnout alespoň po vysavačích s energetickou třídou C a lepší. Tuto energetickou třídu mají jen 2 z 16 vysavačů, jedná se tedy o docela neobvyklou hodnotu. Energetickou třídu má ve srovnání většina vysavačů lepší. Spotřebu 44,2 kWh lze označit za vysokou, jde o nadprůměr mezi porovnávanými vysavači. Taková spotřeba s sebou přináší náklady s podobným výsledkem. Ročně průměrná rodina za provoz utratí zhruba 177 Kč (při 4 Kč/kWh) což je nadprůměr mezi porovnávanými vysavači.

Příslušenství

Turbokartáč, který je součástí vybavení vysavače, vám pomůže s vysáváním koberců a případných vlasů nebo chlupů domácích mazlíčků. Jde o poměrně lehce dokoupitelné vybavení, ale je jistě lepší ho mít v základu, tak jako zhruba polovina vysavačů ve srovnání. Výrobci už běžně vysavače vybavují měkčenými kolečky a Sencor SVC 45 není vyjímkou. Kolečka ulehčí přechod přes futra a další překážky, zároveň jsou k nim šetrnější. Samonavíjecí kabel najdete v dnešní době skoro u všech klasických vysavačů na trhu a Sencor SVC 45 není vyjímkou.

Porovnání cen u obchodníků

orientačně: 1 000 Kč

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Sencor

Objem sáčku / nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

5

​Filtr

Pětistupňový

Hlučnost (db)

82

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

D

​Roční spotřeba (kWh)

44,2

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

177

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

E

​Třída účinnosti vysávání koberců

F

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

​Příkon (W)

1200

​Sací výkon (W)

Neuvádí se

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ne

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ano

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

21

​Šířka (cm)

25,5

​Délka (cm)

34,5

​Hmotnost (kg)

3,6

Komentáře