Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
SENCOR SVC 7 CA

6. Místo v porovnání 

Skvělý poměr cena/výkon

Sáčkový

Vhodný alergikům

Vhodný k domácím mazlíčkům

Vhodný na koberce

​Podprůměrná cena

Celkové hodnocení 
parametrů: 

84,3 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 70,4 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 100 %
Vybavení a funkce 73,4 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 2 000 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti na koberce

Má HEPA filtr

Skvělá třída filtrace vzduchu

​Hlavní zápory:

Chybí indikace zanesení filtru

​Zhodnocení parametrů vysavače

Parametry tohoto vysavače jsme zhodnotili bodovým výsledkem 84,3 %, což je poměrně dobrý výsledek. Sencor SVC 7 CA patří do nejnižší cenové kategorie, stojí totiž jen 2 000 Kč. Jedná se o sáčkový vysavač, znamená to pro vás pravidelnou investici do sáčků, ale bude zase hygieničtější a nebudete muset často čistit filtry u nádobky jako u bezsáčkových vysavačů. Podprůměrný je objem sáčku tohoto vysavače. Průměrný objem v rámci porovnání je totiž kolem 3 litrů. Tento vysavač bude vhodný spíše pro menší prostory do 50m2, pokud máte byt větší, šáhněte alespoň po 3-4 litech objemu sáčku/sběrné nádoby. Pokud vás hlučnost až tak nezajímá, ale zároveň nechcete příliš rušit sousedy, je pro vás tento vysavač to pravé. Hlučností 74 db neurazí, ani nenadchne.

Účinnost vysávání a obsluha

​Vysavač Sencor SVC 7 CA má nejlepší možnou třídu vysávání tvrdých podlah, je na nich tedy velmi účinný. Stejnou třídu účinnosti vysávání tvrdých podlah má dalších 14 vysavačů z 16 v celém porovnání, takže jde o běžnou hodnotu. Většina ze všech vysavačů má tedy třídu účinnosti vysávání podlah stejnou.


​Třída účinnosti vysávání u koberců C není špatný výsledek, ale vysavač se hodí spíše na tvrdé podlahy nebo koberce s velmi krátkým vlasem. Tato účinnostní třída je u koberců obvyklá, najdete ji u dalších 9 vysavačů ze všech porovnaných. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina přitom třídu účinnosti vysávání koberců stejnou.


V rámci porovnání je akční radius tohoto vysavače pod průměrem, dostanete se s ním maximálně 8,5 metrů od zásuvky. Doporučujeme tento fakt před nákupem zvážit. Vysavač SENCOR SVC 7 CA si pomocí kontrolky sám řekne o výměnu sáčku, což je příjemné a ušetří nějaký čas. Vysavač SVC 7 CA od výrobce Sencor na sobě nemá indikátor zanesení filtru. Na jejich pravidelné čištění musíte myslet sami, nebo si toho všimnete zhoršením sacího výkonu vysavače. Regulace výkonu je na tomto vysavači přítomna. To oceníte zejména pokud budete vysávat různé povrchy. Vysavač SENCOR SVC 7 CA váží 4,8 kg, čímž se řadí k těm lehčím v tomto porovnání. Průměrná hmotnost vysavačů se pohybuje kolem 6,2 kg.

​Filtrace vzduchu

Vysavač SENCOR SVC 7 CA je vybaven filtry typu HEPA, což jsou ty nejdokonalejší filtry současnosti. Původně byly vynalezeny pro ochranu před radioaktivními částicemi a jsou vhodné i alergikům. Podle třídy účinnosti filtrace vzduchu, kterou má tento vysavač tu nejlepší možnou, lze odvodit, že dokáže odfiltrovat až 99,8 % vysátého prachu a má v této oblasti nejlepší možný výsledek. Tato filtrační třída je obvyklá, najdete ji u dalších 10 vysavačů ze všech porovnaných. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti stejnou.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Vysavač Sencor SVC 7 CA vás může zaujmout nejlepší možnou energetickou třídou A. To naznačuje dobré konstrukční řešení, kde nedochází k žádnému problému, který by snižoval účinnost vysavače. Stejnou energetickou třídu má dalších 10 vysavačů z 16 v celem porovnání, takže jde o běžnou hodnotu. Energetickou třídu má ve srovnání tedy většina vysavačů stejnou. Spotřeba 25,2 kWh patří do podprůměru v rámci porovnávaných vysavačů. Díky tomu jsou podprůměrné i roční náklady na provoz, které jsou při 4 kč za kWh 101 Kč.

Příslušenství

Turbokartáč, který je součástí vybavení vysavače, vám pomůže s vysáváním koberců a případných vlasů nebo chlupů domácích mazlíčků. Jde o poměrně lehce dokoupitelné vybavení, ale je jistě lepší ho mít v základu, tak jako zhruba polovina vysavačů ve srovnání. Výrobci už běžně vysavače vybavují měkčenými kolečky a SENCOR SVC 7 CA není vyjímkou. Kolečka ulehčí přechod přes futra a další překážky, zároveň jsou k nim šetrnější. Samonavíjecí kabel najdete v dnešní době skoro u všech klasických vysavačů na trhu a SENCOR SVC 7 CA není vyjímkou.

Porovnání cen u obchodníků

orientačně: 2 000 Kč

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Sencor

Objem sáčku / nádoby (l)

2,5

Délka napájecího kabelu (m)

6

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

74

Akční radius (m)

8,5

Energetická třída

A

​Roční spotřeba (kWh)

25,2

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

101

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

​Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

2000

​Sací výkon (W)

450

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ne

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ano

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

21,5

​Šířka (cm)

31,5

​Délka (cm)

39

​Hmotnost (kg)

4,8

Komentáře