Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Sencor SVC 730

11. Místo v porovnání 

Dobrý poměr cena/výkon mezi nejlevnějšími vysavači

Bezsáčkový

Vhodný na koberce

​Podprůměrná cena

​Nevhodný alergikům

Celkové hodnocení 
parametrů: 

76,9 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 70,4 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 70,4 %
Vybavení a funkce 73,4 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 1 500 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti na koberce

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Jen průměrná účinnost vysávání koberců

Jen průměrně kvalita filtrace vzduchu

​Zhodnocení parametrů vysavače

Hodnocení parametrů vysavače je 76,9 % což je zhruba průměr v rámci porovnání. Není to špatný výsledek, ale mnohé vysavače mají hodnocení lepší. Tento vysavač vaši peněženku příliš neprožene, stojí jen 1500 Kč a tím spadá k nejlevnějším v tomto porovnání. Nejdražší v porovnání je přitom Electrolux ZUODELUXE+ s cenovkou 8 000 Kč. Jedná se o vysavač s nádobkou. Nemusíte se tedy starat o žádné dokupování sáčků, ale zase budete muset pravidelně čistit filtry a obsah nádobky. Objem sběrné nádoby tohoto vysavače je 1,5 litrů a to je v kontextu všech 16 vysavačů v porovnání podprůměr. Objem 1,5 l pro vás znamená, že vysavač bude vhodný pro prostory jen do 50 m2. Pro větší bychom doporučili alespoň 3-4 litry objemu. Hlučnost tohoto vysavače je průměrná. V porovnání najdete o něco tišší i o dost hlasitější přístroje. Nejtišší v porovnání je Electrolux ZUSORIGDB+ a nejhlasitější Hoover TE 30011+.

Účinnost vysávání a obsluha

Sencor SVC 730 vysává skvěle tvrdé podlahy, má třídu účinnosti vysávání těchto podlah A. Třída vysávání tvrdých podlah A není mezi vysavači nijak neobvyklá. Má ji 14 z 16 vysavačů v našem srovnání.


Třída C vysávání koberců, kterou má tento vysavač, je z našeho pohledu hraniční pro vysávání koberců a vysavač bychom proto nezvolili pro hlavní účel vysávání koberce. V kontextu všech 16 vysavačů v porovnání jde o poměrně častou účinnost vysávání koberců, tuto třídu má 60 % vysavačů. Ve srovnání s tímto vysavačem má tedy většina přitom třídu účinnosti vysávání koberců stejnou.


Akční radius tohoto vysavače je podprůměrných 6,5 metrů. Průměr pro vysavače v porovnání je 9,8 a například největší radius má (název) s x metry. Delší radius se hodí hlavně při vysávání větších bytů. Na vysavači je indikátor plnosti sáčku/nádoby, takže si vysavač sám řekne o vysypání a vy její plnost sami nemusíte kontrolovat. Vysavač (název) si bohužel sám nepožádá o vyčištění filtru pomocí indikátoru zanesení filtru na těle vysavače. Na pravidelnou kontrolu filtrů budete muset myslet sami. Sencor SVC 730 má možnost regulace výkonu, takže sací výkon můžete upravit podle potřeby nebo dle právě vysávaného povrchu. Vysavač má hmotnost 5,8 kg, což je v rámci porovnání podprůměr a můžeme ho doporučit i ženám, nicméně už je to na zvážení, protože k nejlehčím v porovnání nepatří. Lehčí je například Sencor SVC 45.

​Filtrace vzduchu

Ve vysavači Sencor SVC 730 je HEPA filtr, který patří k těm nejdokonalejším. Proto by měl být vysavač vhodný i pro alergiky. Vysavač má třídu účinnosti filtrace vzduchu C, což není špatné, ale stále jsou vysavače s třídou A i B - například Hoover TE 30011+. Další 2 z 16 vysavačů mají stejnou třídu filtrace vzduchu, rozhodně ale nejde říct, že by šlo o častou hodnotu. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace lepší.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

Sencor vyrobil vysavač s nejlepší možnou energetickou třídou. Ta se počítá podle efektivity vysávání v poměru ke spotřebě a tento vysavač si v ní vede nejlépe jak může. Tato energetická třída je obvyklá, najdete ji u dalších 10 vysavačů ze všech 16 porovnaných. Energetickou třídu má tím pádem ve srovnání většina vysavačů stejnou. Roční spotřeba 28 kWh patří do průměru v rámci porovnávaných vysavačů. Náklady na provoz jsou pro průměrnou rodinu s bytem 87m2 vysávající 1x týdně a při průměrné ceně 4 koruny za kWh 112 kč, což je v kontextu ostatních vysavačů v porovnání taktéž průměr.

Příslušenství

Pro domácnosti s koberci není tento vysavač zcela vybaven svým příslušenstvím, chybí mu totiž poměrně běžný turbokartáč. Obvykle se však dá dokoupit. Případně šáhněte po modelu, který ho má v základní, výbavě - například Sencor SVC 45. Výrobci už běžně vysavače vybavují měkčenými kolečky a Sencor SVC 730 není vyjímkou. Kolečka ulehčí přechod přes futra a další překážky, zároveň jsou k nim šetrnější. Samonavíjecí kabel najdete v dnešní době skoro u všech klasických vysavačů na trhu a Sencor SVC 730 není vyjímkou.

Porovnání cen u obchodníků

Orientačně: 1 500 Kč

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Bezsáčkový

​Výrobce

Sencor

Objem sáčku / nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

5

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

76

Akční radius (m)

6,5

Energetická třída

A

​Roční spotřeba (kWh)

28

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

112

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

C

​Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

800

​Sací výkon (W)

300

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ne

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ne

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

26

​Šířka (cm)

28

​Délka (cm)

41

​Hmotnost (kg)

5,8

Komentáře