Domů > Porovnání vysavačů 2018 > Recenze vysavače

Recenze vysavače
Sencor SVC 8

7. Místo v porovnání 

Skvělý poměr cena/výkon

Sáčkový

Vhodný alergikům

Vhodný k domácím mazlíčkům

​Podprůměrná cena

Celkové hodnocení 
parametrů: 

84,3 %

Jednotliv​é části hodnocení:
Vysávání koberců 70,4 %
Vysávání podlah 100 %
Filtrace vzduchu 100 %
Vybavení a funkce 100 %
Spotřeba vysavače 100 %

Orientačně: 2 400 Kč

Hlavní klady:

Dobrá třída účinnosti na koberce

Skvělá třída filtrace vzduchu

Má HEPA filtr

​Hlavní zápory:

Jen průměrná účinnost vysávání koberců

​Zhodnocení parametrů vysavače

V našem hodnocení parametrů získal tento vysavač hodnocení 84,3 %, což ho řadí k nejlepším v porovnání. Tento vysavač lze zařadit do nejnižší cenové hladiny do 2500 Kč, stojí konkrétně zhruba 2400 Kč v době psaní tohoto textu. Vysavač je sáčkový. Sáčková varianta pro vás znamená zejména to, že se nebudete muset tolik starat o čištění filtrů a bude o něco hygieničtější, nemusíte totiž vysypávat nádobku. Utratíte ale navíc za sáčky oproti variantě bezsáčkové, kde žádné sáčky dokupovat nemusíte. Objem sáčku 2,3 litrů je podprůměrný, alespoň co se týče námi v současnosti 16 porovnávaných vysavačů. Jedná se o poněkud nižší objem sáčku, takže ho doporučujeme spíše pro měnší prostory do 50m2. Pokud chcete opravdu tichý vysavač, můžeme vám doporučit spíše například Electrolux ZUSORIGDB+, protože tento patří spíše k průměru, co se počtu decibelů týče.

Účinnost vysávání a obsluha

Třída A u vysávání tvrdých podlah značí nejlepší možné vysávání na tvrdých podlahách podle energetického štítku. V kontextu všech 16 vysavačů v porovnání jde o poměrně častou třídu účinnosti pro tvrdé podlahy, tuto třídu má 90 % vysavačů.


Třída účinnosti vysávání koberců je u tohoto vysavače C, to je hraniční hodnota a koberce tedy stále zvládne. Pokud máte však samé koberce a s vysokým vlasem, volte spíše lepší třídy. Stejnou účinnostní třídu u koberců má dalších 9 vysavačů z 16 v celém porovnání, takže jde o běžnou hodnotu. Ve srovnání s tímto vysavačem má většina tedy třídu účinnosti vysávání koberců stejnou.


S tímto vysavačem se dostanete až 9,5 metrů od zásuvky. To je v porovnání s ostatními vysavači zhruba průměr (průměrný akční radius je momentálně 9,9 m). Pokud budete vysávat velké místnosti, raději tento fakt zvažte. Pravidelná kontrola plnosti sáčku u tohoto vysavače není nutná, upozorní vás na to totiž kontrolka, která se rozsvítí když vysavač potřebuje vyměnit sáček. Vysavač (název) od výrobce (název) na sobě má indikátor zanesení filtru. Ten se rozsvítí, když filtry potřebuji pročistit, nebo vyměnit. Podle vysávaného povrchu můžete upravit sací výkon, protože na vysavači najdete regulátor výkonu. Váha vysavače 5,3 kg patří k průměrným v porovnání. Průměrná hmotnost vysavačů na tomto portálu je totiž 6,2 kg.

​Filtrace vzduchu

Vysavač Sencor SVC 8 je vybaven filtrem HEPA, což by mělo znamenat velmi kvalitní filtraci vhodnou i pro alergiky, protože se jedná o nejdokonalejší filtr na trhu. Vysavač zvládne odfiltrovat až 99,8 % vysátého prachu, vyplývá to z třídy účinnosti filtrace. Stejnou třídu filtrace má dalších 10 vysavačů z 16 v celem porovnání, takže jde o běžnou hodnotu. Co se srovnání týče, tak většina ostatních vysavačů má třídu účinnosti filtrace stejnou.

Energetické údaje a roční ​náklady na provoz

V poměru efektivity a spotřeby si vede vysavač velmi dobře, čemuž odpovídá nejlepší energetická třída A. Jedná se o obvyklou energetickou třídu mezi námi porovnávanými vysavači. Energetickou třídu má tedy ve srovnání většina vysavačů stejnou. I když spotřeba u vysavačů není až tak důležitý faktor, tento ji má nízkou a jeho provoz vaši peněženku zatíží podprůměrně oproti ostatním v porovnání. Náklady na provoz jsou pro průměrnou rodinu s bytem 87 m2 vysávající 1x týdně a při průměrné ceně 4 koruny za kWh 104 Kč, což je v kontextu ostatních vysavačů v porovnání taktéž podprůměr.

Příslušenství

Pokud s tímto vysavačem budete vysávat koberce, nebo máte v domácnosti domácí mazlíčky, oceníte turbokartáč, který je součástí balení. V rámci porovnání nejde sice o raritu, ale také není úplně běžný, najdete ho u poloviny porovnávaných přístrojů. Přechody přes hrany nebo futra jsou u tohoto vysavače ulehčeny díky měkčeným kolečkům. Ty jsou mezi porovnávanými vysavači poměrně běžné. U tohoto vysavače je samozřejmosti samonavíjecí kabel. Mají ho ostatně téměř všechny vysavače na trhu.

Porovnání cen u obchodníků

orientačně: 2 400 Kč

Hlavní parametry

​Hodnota

Typ (sáčkový / bezsáčkový)

Sáčkový

​Výrobce

Sencor

Objem sáčku / nádoby (l)

2,3

Délka napájecího kabelu (m)

7

​Filtr

HEPA

Hlučnost (db)

74

Akční radius (m)

9,5

Energetická třída

A

​Roční spotřeba (kWh)

26

Průměrné roční náklady na provoz (v Kč)

104

​Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

​Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

​Příkon (W)

700

​Sací výkon (W)

Neuvádí se

​Příslušenství a rozměry

​Hodnota

​Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

​Indikátor zanesení filtru

Ano

​Regulace výkonu

Ano

​Hubice na tvrdé podlahy

Ano

​Malá hubice

Ano

​Turbokartáč

Ano

​Měkčená kolečka

Ano

​Navíjecí kabel

Ano

​Výška (cm)

22,9

​Šířka (cm)

31,3

​Délka (cm)

43,8

​Hmotnost (kg)

5,3

Komentáře